Hudební obor

Krajská kola soutěží

Poslední březnový týden byl ve znamení krajských kol soutěží ZUŠ, kterých se z naší školy zúčastnilo celkem 16 žáků. Dechové nástroje tradičně hostila ZUŠ Vysoké Mýto, kam jezdíme velmi rádi, nejen protože si odtud odvážíme cenné trofeje, ale také díky velmi přátelské atmosféře, která tu panuje. Letos jsme dopadli takto: ve hře na příčnou flétnu – Ema Chvojková a Michaela Kropáčková – 1. cena, ve hře na klarinet – Nela Novotná – 1. cena, ve hře na trubku – Jiří Halamka a Tereza Žáková – 2. cena, Vojtěch Tetřev – 3. cena + zvláštní cena za „Hru na Deutsche drehventil trompete“, ve hře na lesní roh – Adriana Příhodová – 1. cena a Elizabeth Toporčanová – 2. cena, ve hře na tenor – Adam Starý a Josef Bálek – 1. cena, ve hře na trombon – Josef Bálek a Robert Bureš – 1. cena, ve hře na tubu – Jakub Malinský – 1. cena. V ústředním kole, které se bude konat začátkem května v Praze, nás budou reprezentovat hned čtyři žáci – E. Chvojková, M. Kropáčková, A. Příhodová a J. Bálek (trombon).

Krajské kolo v sólovém a komorním zpěvu probíhalo ve středu 28. března na půdě ZUŠ Pardubice – Havlíčkova. Odtud si naši malí zpěváčci Alexandr Novák a Amélie Řezníčková přivezli 2. cenu a nejzkušenější zpěvačka Barbora Málková 1. cenu.

Všem soutěžícím a také pedagogům (Z. Rotreklové, H. Žemličkové, J. Švadlenkovi, P. Medunové a G. Zornyshko) a korepetitorům (H. Uhlířové a O. Mejsnarovi) gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.