Hudební obor

Listopadové soutěže

Na konci listopadu se naši žáci s úspěchem účastnili mezinárodních soutěží – akordeonista Tadeáš Mrázek vycestoval se svou vyučující Editou Žaludovou na Slovensko, konkrétně do Dunajské Stredy, kde se konal již 27. ročník Mezinárodního akordeonového festivalu Frank Marocco. Tadeáš předvedl v nabité konkurenci velmi pěkný výkon a vysloužil si od poroty 2. cenu.

Zpěváci pod vedením p. učitelky Galyny Zornyshko měli v listopadu hned dvě soutěže – na Pěvecké soutěži Olomouc 2018, kterou každoročně pořádá ZUŠ Žerotín získali Amelie Řezníčková a Alexandr Novák 2. cenu, Vojtěch Florián 3. cenu a Denisa Dvořáková a Karolína Uličná čestné uznání.

Stonavská Barborka je interpretační soutěž pěveckých ansámblů, které se naši zpěváci velmi rádi a pravidelně účastní. V letošním roce získalo dueto ve složení Karolína Uličná a Vojtěch Florián 1. cenu a další dvě dueta (první ve složení Matěj a Vojtěch Floriánovi a druhé ve složení Karolína Uličná a Denisa Dvořáková) 2. cenu. Terceto (Natálie Nešetřilová, Veronika Pošvářová a Markéta Málková) skončilo na 3. místě. Porota udělovala také mimořádná ocenění – Vojtěch Florián získal Cenu za mimořádnou statečnost a děvčata Karolína Uličná a Denisa Dvořáková Cenu PhDr. Leona Juřici za nejlepší ztvárnění humoru v hudbě.

Všem výše jmenovaným děkujeme za skvělou reprezentaci a blahopřejeme.