Hudební obor

Podzimní soutěže

Na Písňové soutěži B. Martinů, jejíž už XV. ročník pořádalo ve dnech 20. – 22. října  Hudební gymnázium a Hudební škola hl. m. Praha, reprezentovali naši školu dva žáci – Vojtěch Florián získal v kategorii D čestné uznání a Barbora Málková se v kategorii II A umístila na krásném 2. místě. Výkon naší zpěvačky zaujal porotu natolik, že ji vybrala na slavnostní koncert, který se uskutečnil ve středu 8. listopadu v sále B. Martinů na HAMU. O něco početnější pěvecká výprava zavítala na začátku adventu na Pěveckou soutěž Olomouc 2017, ze které si skoro všichni svěřenci p. učitelky Galyny Zornysko, jmenovitě Vojtěch Florián, Denisa Dvořáková a Barbora Málková, přivezli 3. cenu. O stupínek výše, čili na 2. místě pak skončila sedmiletá Amélie Řezníčková.

O prvním listopadovém víkendu se na půdě Pražské konzervatoře konaly Mezinárodní akordeonové dny, jejichž součástí byla také soutěž mladých akordeonistů. V nabyté II. kategorii (celkem 27 soutěžících) si velmi dobře vedla naše Gabriela Nováková, která si za svůj vydařený výkon zasloužila umístění ve stříbrném pásmu.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy všem oceněným žákům a samozřejmě též učitelům, kteří se podíleli na jejich přípravě – jmenovitě Galyně Zornyshko, Editě Žaludové a korepetitorce Heleně Uhlířové.