Hudební obor

Únorové soutěže

Únor tradičně bývá ve znamení soutěží ZUŠ a ani letos tomu nebylo jinak. Ve středu 17. února pořádala ZUŠ V. Nováka, Skuteč okresní kolo soutěže ve hře na akordeon, kde měla naše škola v rámci chrudimského okresu největší zastoupení a naši žáci dosáhli také nejlepších výsledků. Nicol Houžvičková ve III. kategorii získala 2. cenu a Anna Dítětová v 0. kategorii 1. místo bez postupu. A pro šest našich „reprezentanů“ soutěž zatím nekončí – v březnu je čeká kolo krajské – 1. cenu s postupem získali Gabriela Nováková v 0. kategorii, Jakub Malinský v I. kategorii, Jakub Klimeš a Adéla Krausová v II. kategorii, Václav Kubášek v III. kategorii a Aneta Svobodová v V. kategorii. Kromě A. Krausové, kterou vyučuje p. učitelka Zdeňka Marešová, jsou všichni výše jmenovaní akordeonisté ze třídy p. učitelky Edity Žaludové.
Ve čtvrtek 18. února k nám do Chrasti zavítali příznivci komorní hudby. V okresním kole v komorní hře, které zorganizovala naše škola, se mezi sebou utkalo pět souborů s převahou smyčcových nástrojů a deset souborů s převahou dechových nástrojů. Samozřejmě nechyběli také naši žáci – dvě houslová dua (první ve složení Tereza Šmejdová a Agáta Chvojková a druhé ve složení Tereza Šmejdová a Veronika Pošvářová) získala 2. cenu. 1. cenu s postupem do krajského kola získalo houslové duo ve složení Jakuba Maria Lechnýřová a Agáta Chvojková a stejně úspěšné bylo též duo trubek ve složení Vojtěch Pošvář a Tomáš Šiba. Houslistky do soutěže připravila p. učitelka Helena Kohoutková a trumpetisty p. učitel Jaroslav Švadlenka. Dechovka se po roce opět představila na Mezinárodním festivalu dechových hudeb Praha 2016. V soutěži, která je součástí tohoto festivalu, naše největší těleso pod vedením dirigenta Jaroslava Švadlenky předvedlo soustředěný a vyrovnaný výkon a díky němu obhájilo stříbrné pásmo.

VŠEM SOUTĚŽÍCÍM A JEJICH UČITELŮM PATŘÍ VELKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ ZA PŘÍKLADNOU REPREZENTACI !!!

IMG_5250IMG_5248IMG_5247IMG_5246IMG_5244IMG_5243IMG_5242IMG_5241IMG_5240IMG_5239IMG_5237IMG_5236IMG_1958IMG_1956IMG_1883IMG_1916