Skip to content
Menu

Ve čtvrtek 26. května se ve slovenských Rajeckých Teplicích konal již XX. ročník mezinárodního akordeonového festivalu Euromusette a Goldentango, věnovaný památce Miroslava Košnára in memoriam. Této soutěžní přehlídky se zúčastnil také žák naší ZUŠky, čtrnáctiletý Tadeáš Mrázek ze třídy paní učitelky Edity Žaludové. 

    Festival v Rajeckých Teplicích je nejen soutěží, ale také setkáním akordeonistů se vzpomínkou na Miroslava Košnára, který každý rok složil několik desítek valčíků, polek, mazurek ve stylu musette, dále také tanga, swingy a každoročně měl radost z každého nového malého akordeonisty. Košnárova filozofie účasti žáků a studentů akordeonu na soutěžích představuje dlouhý seznam soutěží v Evropě, např. Tage der Harmonika (německý Klingenthal), soutěže CMA a CIA v jižních evropských státech, ale také v USA a Austrálii, v mnohých byl také členem poroty. 

    Zúčastnit se festivalu v Rajeckých Teplicích je velkou ctí pro každého akordeonistu. Tadeáš se této soutěže zúčastnil vícekrát, letošní ročník pro něj byl nejúspěšnějším. Do chrastecké zušky přivezl další zlato, tentokrát o to cennější, že skončil o pouhých 0, 5 bodu za absolutním vítězem ze Slovenska – v kategorii, kde většina ostatních soutěžících (celkem 12 přihlášených) skládala zkoušky na konzervatoř, je to ohromný úspěch.  Tadeášovi k jeho úspěchu poblahopřál osobně i předseda poroty, Mgr. Art. Ludovít Straňánek z Německa.  

      Tadeášovi přejeme mnoho úspěchů v příští reprezentaci naší školy, třeba v říjnu v rámci Mezinárodních akordeonových dnů v Praze , ať se mu stále daří!